Korsetai

KorsetaiKorsetai - apatiniai drabužiai, glaudžiai aptempiantys iš dalies krūtinę ir visą stuomenį. Ortopediniai korsetai dažniausiai naudojami medicinoje norit pakoreguoti įvairius stuburo pažeidimus arba ištiesinti stuburą.

Greičiausiai patys žinomiausi visų laikų mazochistiniai grožio įrankiai yra korsetai. Šie nuostabūs apatiniai drabužiai pasaulyje plačiai naudojami jau nuo pačių seniausių laikų – juos dėvėjo net romėnės, norėdamos pabrėžti savo kūno linijas. Tiesa, tada korsetai buvo gaminami iš medžio luobo, bet realiai šio nuostabaus drabužio funkcija nepasikeitė ir išliko tokia pati net iki šių dienų.

Santūriais ir niūriais viduramžių laikais, kai dauguma šiandienos „keistenybių“, tokių kaip bažnyčių kova su įsivaizduojamomis įvairiomis erezijomis, buvo labai paplitusios tarp visuomenės kuri buvo dievobaiminga, dažniausiai mamos dar tik pradėjusioms lytiškai bręsti dukroms liepdavo nešioti korsetą, kadangi korsetai neleisdavo užaugti didelioms krūtims, o viduramžių laikotarpiu didelės krūtis buvo laikomos negražiomis.

Po kelių šimtmečių, kai įsivažiavo baroko epochos laikotarpis, išorinis grožis tapo beveik pats svarbiausias aspektas. Tuo metu korsetas buvo skirtas atlikti visiškai priešingai funkcijai, negu viduramžių laikais – pakelti krūtis kaip įmanoma aukščiau (kartais, krūtys net išvirsdavo lauk iš korsetų) bei taip pat kuo smarkiau suveržti liemenį. Būtent baroko laikotarpiu korsetai ir sužibėjo kaip žudimo įrankis, nes nuo korseto sukeliamo kraujo apytakos sutrikimų daugybė moterų neretai alpdavo ir netgi mirdavo.

Na, o šiandieniniais, gan neįdomiais laikais, korsetas atlieka papratą funkciją – šiek tiek sumažina liemens apimtį. Nepatogų ir sunkų korsetą pakeitė elastingesni, taip pat – patogios ir lengvos liemenėlės, o kai kurios moterys visiškai nedėvi liemenėlių. Tačiau ačiu Dievui yra ir tokių moterų, kurios vis dar gyvena baroko dvelksmu ir užburia dauguma vyrų savo tobula figūra, pvz. Dita Von Teese, kuri iš ties yra svajonių moteris.

Data: 2009-08-19
x
paieška
Neradote reikiamos įmonės ar informacijos? Ieškokite visuose DU.lt projektuose:
Vestuves2.lt - DU.lt dalis